24 Mart 2017

Kapaklı’ya hastane müjdesi


Kapaklı Devlet Hastanesi Acil Servisi’nin açılışı bugün yapılan geniş katılımlı program ile açıldı.

Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Cengiz Becerir, hastanenin acil servisinin pazartesi günü hizmete açılacağını ifade ederken, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’da ÇOSB tarafından yaptırılacak hastanenin tahsis işlemlerinde son aşamaya gelindiğini kaydetti. Kapaklı Devlet Hastanesi, Acil Servisi pazartesi günü hizmete açılıyor.  

GENİŞ KATILIM
Kapaklı Devlet Hastanesi’nde yapılan açılış törenine AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün, Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Cengiz Becerir, Çerkezköy Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Ali Cengiz Kalkan, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, AK Parti Kapaklı İlçe Kadın Kolları Başkanı Nezahat Erdoğan, MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker ve Kapaklı Belediyesi Meclis Üyeleri katıldı.  

BECERİR: ACİL SERVİS HİZMETE HAZIR
Protokol mensupları hizmete girecek olan Acil Servisi en ince ayrıntısına kadar kontrol ederken, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Cengiz Becerir, hastane hakkında kısa bilgiler aktardı. Becerir, Acil Servisin Pazartesi günü hizmete gireceğini kaydederek, “Acil Servisin hizmete girmesinin ardından 15 gün içerisinde poliklinikler daha sonrada yatak servisi hizmete girecek. Nisan sonu itibari ile hastane 77 yataklı, D grubu bir hastane olarak Kapaklı halkına hizmet edecektir. Tabi ki bu hastane Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde olan yükü azaltacaktır. İlerleyen zamanlarda D grubu hastanemizi C veya B grubuna dahil etmek için gerekli büyüme ve gelişme gösterilecektir.” dedi.  

“BELEDİYEDEN 50 BİN TL’LİK DESTEK”
Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’da açılış töreninde konuştu. Mandalı 2004 yılından bugüne kadar geçen zamanda hastanenin geçirdiği sorunları dile getirdi. Mandalı, belediye olarak 50 bin TL destek de bulunduklarını ifade ederek, "SSK hastanelerinin, Devlet hastaneleri ile birleşmesinin ardından bu hastanemiz Çerkezköy Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. Kapaklı’nın ilçe olması ile beraber Kapaklı Devlet Hastanesi olan bu hastanemizin tüm ihtiyaçlarının karşılanması şuan Acil Servisin hizmete girmesi ile ortadadır. İnşallah yakında zamanda 77 yatak kapasiteli bu hastanemiz polikliniklerin de hizmete girmesi ile Kapaklımıza hizmet verecek.”  

100 YATAKLI HASTANENİN MÜJDESİNİ VERDİ
Mandalı konuşmasının devamında, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nin Kapaklı’ya yapacağı hastanenin son aşamasına gelindiğinin müjdesini verdi. İl Koordinasyon yatırım planına alınan hastanenin ileriye dönük 400 yataklı olması için çabalayacaklarını kaydetti. 2019 yılında hastanenin hazır olacağının müjdesini veren Mandalı, ÇOSB’ye teşekkür etti. “HAYIRLI UĞURLU OLSUN” AK Parti Tekirdağ Milletvekili Metin Akgün de kısa bir konuşma yaptı. Akgün, hastanenin Kapaklı’ya hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, “77 yatak kapasiteli hastanemiz inşallah kısa süre içerisinde tamamen hizmette olacak. Pazartesi günü Acil Servis hizmete girecek ve Kapaklı halkı  Çerkezköy’e gitmek zorunda kalmayacak.” ifadelerine yer verdi.

EKSİKLİKLERİ NOT ALDI
AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Cüneyt Yüksel’de, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Cengiz Becerir’den hastanedeki kadro yetersizlikleri hakkında bilgi aldı. Başkan Yüksel, hastanede acil olarak ebe, çocuk doktoru ve kadın doğum doktoruna ihtiyaç olduğunu not alarak, bakanlık aracılığı ile bu eksikliklerin giderilmesini sağlayacağını ifade etti.

KAYNAK: http://www.cerkezkoybakis.com.tr/gundem/kapakliya-hastane-mujdesi-h51902.html
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim