27 Mayıs 2017

Edirne Kültür Gezileri Kayıtları Başladı


Kapaklı Belediyesi tarafından Ramazan ayına özel olarak düzenlenecek olan Edirne Kültür gezilerinin kayıtları başladı. Geçtiğimiz yıllarda Edirneye kültürel geziler düzenleyen Kapaklı Belediyesi, bu geleneği bu sene de devam ettirecek. Ramazan ayına özel devam edecek olan Edirne gezilerinin kayıtları 29 Mayıs Pazartesi gününden itibaren başlayacak.

SON BAŞVURU TARİHİ 09 HAZİRAN CUMA

Edirne kültür gezilerine katılmak isteyen vatandaşlar 09 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar Kapaklı Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne şahsen ve kimlik fotokopileri ile başvuru yapabilecek.

Rehber eşliğinde gerçekleştirilecek gezi programında Şükrü Paşa Tabyası , Balkan Savaşları Müzesi, Sarayiçi Er Meydanı, Balkan Şehitleri Anıtı, Semiz Ali Paşa Çarşısı, Üç Şerefeli Cami, Bedesten, Selimiye Cami ve Arastası, Burgulu camii , Tunca ve Meriç Köprüleri ziyaret edilecek.

“KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ’’

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Edirne Gezileri'nin vatandaşlara kültürel anlamda çok şeyler katacağını ifade ederek, ‘’Düzenlediğimiz Edirne gezileriyle vatandaşlarımıza Edirne'de bulunan tarihi ve mimari önemi büyük olan camilerimizi, kervansaraylarımızı ve bunlar gibi önem arz eden yerleri gezdireceğiz. Her yıl geleneksel hale getirdiğimiz Edirne gezilerimize bu yılda kaldığımız yerden devam ediyoruz. Medeniyetlerin buluşma noktası tabir edilen Edirne Anadolu ve Rumeli kültürleri bünyesinde bulunduruyor.

''ARAÇ SEFERLERİ 05 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK''

Başkan Mandalı açıklamasının devamında şunları ifade etti '' Kayıtlarımızın tamamlanması ile birlikte 05 Haziran Pazartesi günü araçlarımız seferlerine başlayacak. Geziye katılmak isteyen vatandaşlarımız belediyemiz 6. katında Basın yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne şahsen kimlik fotokopileri ile 09 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar gelerek kayıt yaptırabilirler.’’ diye konuştu.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim