10 Mayıs 2017

Kandil Mesajınız var!


kapakli.tv.tr olarak tüm kapaklı 'nın Berat Kandilini kutluyoruz aynı zamanda siz değerli takipçilerimiz ile değerli başkanımızın paylaşımını sizlere sunuyoruz.Belediye Başkanımız İrfan MANDALI' NIN “Berat Kandili ” Kutlama Mesajı

Berat Kandili nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanımız İrfan MANDALI , İslam Aleminin Berat Kandilini kutlayarak Kandilin tüm insanlığa barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesi temennisinde bulundu. 

“Rahmet, mağfiret ve günahlardan kurtuluş olarak andığımız mübarek üç aylarda Berat Kandili’ne kavuşmanın huzur ve mutluğunu yaşıyoruz. Berat Kandili gibi mübarek gün ve geceler, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının yoğun biçimde yaşandığı anlardır. Ramazan ayının müjdecisi olan, af ve mağfiret kapılarının sonuna kadar açıldığı Berat gecesi, insanlar arasındaki dargınlıkları, küskünlükleri gidermek, kırılan kalpleri onarmak için bir fırsattır. Bu mübarek gecede başta ailemiz ve çevremiz olmak üzere tüm insanlığa karşı olan sorumluluklarımızı hatırlayalım; yalnız kendimiz için değil, sıkıntıda olan, zorluk çeken, dua bekleyen kardeşlerimiz için de dua edelim.

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle, Berat Kandili’nin tüm dünyada barışın, kardeşliğin, sevginin, saygının hakim olmasına vesile olmasını diliyor, Kapaklılı hemşehrilerim başta olmak üzere milletimizin ve bütün İslam aleminin Berat Kandilini kutluyorum.”

Başkan Mandalı'nın Berat Kandili Mesajı

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI rahmet, mağfiret ve bağışlanma ayı olan Ramazan ayının habercisi olarak da bilinen Berat kandili dolayısıyla mesaj yayınlayarak tüm İslam âleminin kandilini tebrik etti.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI , Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajda, Berat Kandilinin, tüm islam alemi için hayırlı ve kutsal bir gece olduğunu söyleyerek; feyiz ve bereketle dolu günlerden biri olarakta bilinen Berat Kandilinin tüm insanlığa sevgi, barış, dostluk ve hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Mandalı mesajında '' On bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın müjdeleyen Berat Kandili Müslüman aleminin günahlarının affı için Yüce Allaha sığındığı mübarek gecelerden biridir. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı bu mübarek gecede ibadet ve dualarla Rabbimize yakınlaşmalı, birbirimize sevgi ve hoşgörü içersinde dargınlık ve kırgınlıklara son verip kırık kalpleri onarmalıyız.Berat gecesinin çağımızın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere bir kandil olmasını ve bu gecenin İslâm aleminin birliğine beraberliğine, insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını diliyorum.Bu anlamlı gecede yapılan ibadet ve duaların kabul olması dileğiyle, tüm hemşerilerimin ve İslam aleminin mübarek Berat Kandili’ni kutluyorum.'' dedi.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim