08 Mayıs 2017

Tekirdağ'a Sağanak Yağış Uyarısı

Tekirdağ'da alarm verildi. Peki sağanak yağış ne zaman başlayacak, ne kadar sürecek?
Meteoroloji Genel Müdürlüğü haftalık hava durumu raporunu açıkladı. Hafta sonu aralıklarla süren sağanak yağış için bugün özellikle Tekirdağ'da alarm verildi. Peki sağanak yağış ne zaman başlayacak, ne kadar sürecek?
Yeni haftaya yağışla başlayan Tekirdağ'da Pazartesi günü sabah saatlerinde güneşli bir hava olmasına rağmen, Meteoroloji yetkilileri ise öğleden sonra başlayacak sağanak yağışa karşı uyarı üstüne uyarı veriyor.
Meteoroloji'den yapılan açıklamada şöyle denildi: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Bingöl, Muş ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının Kuzey, iç ve doğu kesimlerde 3 ila 8 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
TEKİRDAĞ'DA 3 GÜN YAĞIŞ BEKLENİYOR
Tekirdağ ve çevresinde 8 Mayıs Pazartesi öğleden sonra başlaması beklenen yağışların, Salı ve Çarşamba günü de devam etmesi bekleniyor. Yağışların sağanak şeklinde olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim