23 Ağustos 2017

Bayram Kıyafetleri Kapaklı Belediyesi Sevgi Eli Yardım Mağazasından

Kapaklı Belediyesinin ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz olarak faydalanması için hayata geçirdiği ‘Sevgi Eli Yardım Mağazası’, günlük ortalama 40-45 kişi tarafından ziyaret ediliyor. Paranın geçmediği mağazayı şimdiye kadar ziyaret eden yaklaşık 5 bin yardıma muhtaç vatandaş, giyim ihtiyaçlarını buradan karşıladı.

Evlerimizdeki kullanılmayan giysi ve ev eşyalarını ihtiyaç sahipleri ile ücretsiz olarak buluşturan Kapaklı Belediyesi ''Sevgi Eli Yardım Mağazası’, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden biri olarak 2016 yılında Cumhuriyet mahallesi Mithatpaşa caddesi No:19 'da hizmet vermeye başladı. Kapaklı Belediyesi’nin Sevgi Eli Yardım Mağazası hafta içi mesai saatleri arasında hizmet veriyor. 08.00-17.00 saatleri arasında mağazayı ziyaret eden vatandaşlar, iki ayda bir kez olmak kaydıyla ücretsiz kıyafet alabiliyor.

BAŞKAN MANDALI '' İHTİYAÇ SAHİPLERİ VATANDAŞLARIMIZ FAYDALANABİLİR''

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, Sevgi Eli Yardım Mağazası’nın çok amaçlı bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek, “Öncelikle ihtiyaç sahibi, yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ücretsiz olarak kıyafet temin edebilme imkanı sağlıyoruz. Bunun yanında, evinde kullanılabilir giyecek ve benzeri eşyası bulunan ancak, çöpe ya da geri dönüşüme vermek istediği eşyalarını değerlendirme imkanı sunmuş oluyoruz. Hepsinden önemlisi de, insanlar arasında yardımlaşma, dayanışma duygularını pekiştirerek, onların manevi dünyasına da hitap etmiş oluyoruz. 2016 yılında faaliyete geçen Sevgili Eli Yardım mağazamızdan her yaş ve kesimden vatandaşımız faydalanabiliyor. Hayırsever vatandaşlarımızın bıraktığı eşyalardan ihtiyaçlarını giderebiliyor. Yaklaşan kurban bayramı öncesi Kapaklımızda ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız muhtarlıklardan alacakları ikametgah belgesi ve kimlik fotokopileri ile mağazamızdan faydalanabilirler. '' dedi.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim