12 Ağustos 2017

Kapaklı Sünnet Şöleni Etkinlikleri Başlıyor


Kapaklı Belediyesi’nin geleneksel olarak düzenlediği ve bu yıl 13.sü gerçekleştirilecek Sünnet Şöleni 18 Ağustos Cuma ve 19 Ağustos Cumartesi günü Eski Belediye meydanında yapılacak. 20 Ağustos Pazar günü de Kazak Gölü mesire alanında Kapaklı Belediyesi Büyük Yağlı Pehlivan Güreşleri gerçekleşecek.

Yüzden fazla çocuğun sünnetini gerçekleştirecek olan Kapaklı Belediyesi çocukların, erkekliğe adım attığı bu özel günlerinde eğlenceler ,sürpriz hediyeler ve çeşitli gösteriler düzenleyecek.

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı yaptığı açıklamasında ; ‘’Bu yıl sünnet olmak için belediyemize müracaat eden çocuklarımızın sağlıklı ve hijyenik ortamlarda sünnetlerini gerçekleştirdik. Onların heyecanına bu yılda halkımızla ortak olacağız. Sünnet şölenimiz 18 Ağustos Cuma günü saat 17.30 'da Recep güven Parkımızda Mevlidi Şerif ile başlayacak olup ,etkinliğimiz saat 18.00 da toplu fotoğraf çekimi , 18.30'da sünnet çocuklarımıza konvoy ve saat 20.30 da Eski Belediye meydanımızda gerçekleşecek olan kına ,eğlence ve konserlerle tamamlanacak. Şölenimiz 19 Ağustos Cumartesi günü kaldığı yerden devam ederek ulusal sanatçımızın katılacağı konser, eğlence ve havai fişek gösterileriyle sona erecek, sünnet şölenimize tüm halkımızı davet ediyorum '' dedi.

MANDALI '' SİZİN ÇOCUKLARINIZ BİZİM ÇOCUKLARIMIZDIR''

Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI “Bizim en büyük isteğimiz evlatlarımızı en iyi şekilde yetiştirmek ve en iyi okullarda okutarak, hizmetin en iyisini almalarını sağlamaktır. Belediyeler ailelerin yanında, birebir diyalog halinde olan kuruluşlardır. Hayatlarının her aşamalarında, orada yaşayan hemşehrilerinin yanındadır. Bizde Kapaklı Belediyesi olarak Dini etnik kökenin ,hangi siyasi düşüncede olduğunun, hangi kökenden geldiğinin önemi olmaksızın, bu özel günde olduğu gibi onların hep yanındayız. Sizlerin çocukları bizlerin çocuklarıdır. Evlatlarımızı sağlık ve güven içinde hep beraber büyüteceğiz. Beraber onları aydınlık yarınlara hazırlayacağız” dedi.

BÜYÜK YAĞLI PEHLİVAN GÜREŞLERİ YAPILACAK

20 Ağustos Pazar günü Kazak Gölü mesire alanıda yapılacak olan yağlı güreşlerin toplumsal önemine değinen ve vatandaşları güreşlere davet eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI , yağlı güreşlerin milli ve manevi değerlerle iç içe olduğunu ifade etti. Başkan MANDALI “Ata sporumuz olan yağlı güreşler kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Osmanlıdan günümüze birçok pehlivan bizi uluslararası platformlarda temsil etmiştir. Koca Yusuflar, Kara Ahmetler, Adalılar, Kurtdereliler ve daha birçok pehlivan dünyanın farklı ülkelerine manevi duyguların birleştirdiği güçle müsabaka yapmaya gitmişlerdir. Bizler işte o ecdadın torunları olarak yeni Koca Yusuflar, genç Kurtdereliler yetiştirmeli ve onlara destek olmalıyız. Bizde Kapaklı Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde Kapaklı Belediyesi Yağlı Güreşleri ile bu değerimizi yeni nesillere anlatacak ve aktaracağız” ifadelerinde bulundu.


Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim