24 Ekim 2017

Çam Fidanlarını Toprakla Buluşturdular


Eurotec Mühendislik Plastikleri San. ve Tic. A.Ş. Fabrikasının desteği ve Kapaklı Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü işbirliği ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İsmet İnönü Okulunun bahçesine 125 adet çam fidanı dikildi. Okul bahçesinde gerçekleşen fidan dikim törenine Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkan yardımcısı Halil İbrahim Erkan, Kapaklı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı- Eurotec Mühendislik Plastikleri San. ve Tic. A.Ş. Ticari Direktörü Reha Gür,Eurotec Mühendislik Plastikleri San. ve Tic. A.Ş. Teknik Direktörü Murat Cansever, Avrupa Serbest Bölge Müdürü Eyyüp Daşkın, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, CHP Kapaklı Meclis Üyesi Ender Dubaz, Kapaklı Kent Konseyi Başkanı Arzu Özdemir ve İsmet İnönü İlkokulu öğretmen ve öğrencileri katıldı.

ORMANLARIMIZ AZALIYOR

Fidan dikiminden önce konuşan PAGDER Yönetim Kurulu Başkanı- Eurotec Mühendislik Plastikleri San. ve Tic. A.Ş. Ticari Direktörü Reha GÜR, “Biliyorsunuz her geçen gün ormanlarımız azalıyor ve ormanlarımızın azalmasında en büyük etken plastik dışı malzemeler. Ne kadar çok plastik o kadar çevreci ve sağlıklı bir toplum demek. Toplumda maalesef bilinenin aksine gerçeklerin farkına varmak lazım. Bugün geleneksel malzemelerden her geçen gün pay alan plastik sektörü geleneksel malzemelerin hep odağında oluyor. Burada maalesef algı yönetiminde kamuoyu hep yanlış bilinçlendiriliyor. Geçtiğimiz hafta poşet yasağı ile ilgili bir takım açıklamalar yapıldı. Plastik yerine kağıt ambalaj üretildiğine 7 katı daha fazla su tüketimine, 2 buçuk katı fazla elektrik harcandığı tespit edilmiş. Plastik bardak zararlıdır diyenlerin kağıt bardaktan çay içerken içerisindeki polifiren filmi görmezden gelmelidir. Bunların tamamı bir algı operasyonudur. İşin ardında geleneksel malzemeci dediğimiz kağıtçılar, tahtacılar, camcılar bulunur. Bize bu imkanı sunduğunuz için sizlere teşekkür ediyorum.” dedi.


TEŞEKKÜR ETTİ

Kapaklı Belediye Başkan yardımcısı ve Başkan Vekili Hacı İbrahim Erkan ise “Yeşilin bu kadar tartışmaya açıldığı bu günlerde kişi başına 10 metre yeşilliğin ihtiyaç olduğu ve her gün iş alanı için Anadolu’muzdan veya çeşitli yörelerimizden günlük ortalama 30 ila 35 kişinin geldiği bir Kapaklı’dan bahsedecek olursak bu konuda yaptığımız ve diktiğimiz her ağacı idrak ediyor olmamız gerekiyor. İlçem adına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

İNSAN YETİŞTİRMEK VE AĞAÇ YETİŞTİRMEK BİRBİRİNE BENZER

Son olarak konuşan Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ise, “Ağaç dikmek sadece bizim yeşile olan ihtiyacımızı karşılamak anlamında anlamlı değil, bir de bu ağacı okulda diktiğiniz için ikinci bir anlam ifade ediyor. Belki çocukluğumuza inersek, çocuklar zamanın uzunluk boyutunu çok bilmezler sanki onlar hiç büyümeyecekmiş gibi gelir. Ağaçta aslında o zaman boyutunda onlara bir çizelge verecek. Buraya birinci sınıfta gelen çocuklar bu ağaçları küçük görecekler, fakat dördüncü sınıfa geldikleri zaman bu ağaçları büyümüş olarak görecekler. İnsan yetiştirmek ve ağaç yetiştirmeyi karşılaştırılan güzel anektoklar var, güzel sözler var. Ama en güzeli en iyisi ikisini birden yapmak.” dedi.

FİDAN DİKİMİ GERÇEKLEŞTİ

Konuşmaların ardından öğrenciler, Eurotec çalışanları, Kaymakam Mehmet Yüzer, Belediye Başkan yardımcısı Halil İbrahim Erkan ,Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nalbant, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, CHP Kapaklı Meclis Üyesi Ender Dubaz hep birlikte fidan dikiminde bulundu.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim