20 Kasım 2017

Zabıta Ekiplerimiz Pazar Denetimlerini Sürdürüyor


Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı Pazar denetim ekipleri, kentimizde bulunan semt ve üretici pazarlarının standart niteliklere kavuşturulması, pazar esnafı ile vatandaşın daha iyi şartlarda buluşturulması amacıyla kontrollerini aralıksız sürdürüyor.

Kapaklı Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, semt pazarında pazarcı esnafları dolaşarak, satışa sunulan ürünlerin etiket kontrolü, satış yaptıkları tezgahların belirlenen mevcut çizgi dışına taşırmama gibi denetimlerini sürdürüyor. Yapılan denetimlerde pazarın ve tezgahların düzeni, sebze ve meyvelerin uygun şartlarda satılıp satılmadığı ve teraziler denetlenerek etiket kontrolü yapılıyor. Esnaflara yapılan kontroller sırasında esnafları pazar kuralları hakkında uyaran Zabıta ekipleri, esnaflarımızın çevre kirliliğine karşı daha duyarlı olmalarını ve satışlarını yüksek ses ile yapmamaları konusunda uyardı.

Başkan Mandalı Konuyla ilgili yaptığı açıklamasında '' Pazar esnafımız ile Kapaklı halkını en iyi ortamda buluşturmak, tüketici haklarını korumak, vatandaşlarımızın maddi açıdan zarara uğramamaları ve pazar düzenini sağlamak için gerçekleştirilen denetimlerin titizlikle devam edeceğini ''ifade etti.

Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim