09 Ocak 2018

Auto Selçuk 3D oto yıkama


Profesyonel oto yıkamanın adresi 3D
Kapaklı’da faaliyet gösteren Auto Selçuk 3D oto yıkamanın sahibi Selçuk Kır, otomobil temizliğinin püf noktalarını anlattı. Profesyonel oto yıkamacı Kır, otomobillerin yıkandığı köpüğün kostik asit içermemesi uyarısında bulunurken, detaylı temizlik ve motor koruma temizliğinin nasıl yapıldığına değindi.

Atatürk Mahallesi Pınar Bulvarı Numara 124’te faaliyet gösteren Auto Selçuk 3D işletmesinin sahibi Selçuk Kır, otomobil temizliğinin püf noktalarını anlattı. Kır, otomobil yıkanırken kullanılan köpüğün önemine dikkat çekerek, “Yıkama da en önemli işlem köpüklemedir. Kullanılan köpük kesinlikle kostik asit içermemelidir. Eğer asit içeren köpük kullanılırsa otomobillerde ki boya birkaç yıkama sonra zayıflar ve kalkar” diyerek bilgiler aktarmaya devam etti.

“ARITILMIŞ SU İLE DURULANMALI”
Köpükleme işleminin ardından durulama aşamasını da anlatan Kır, durulamada kullanılan suyun kuyu suyu ve kireçli olmamasına dikkat çekti. Kireçli suların otomobilin boyasını zamanla matlaştırdığı ve soldurduğunu kaydetti. Arıtılmış su ile aracın yıkanması gerektiğini söyleyen Kır, yıkama işleminin ardından kurulama kısmında da fiber bezlerin kullanılması gerektiğini söyleyerek bilgiler aktardı.

HAVA İLE KURULAMA
Otomobil kurulanırken kullanılan bezlerin ayrı olmasının mühim olduğunu kaydeden Kır, bez ile yapılan ön kurulamanın ardından hava ile kurulama işleminin yapılması gerektiğini ifade etti. Son olarak otomobil içini elektrikli süpürge ile tüm dip ve köşelerin temizlendiği söyleyerek müşteriye otomobili tertemiz şekilde teslim ettiklerini belirterek bilgiler aktardı.

DETAYLI VE PROFESYONEL TEMİZLİK
Bir otomobilin en detaylı şekilde nasıl temizleneceğinden de bahseden Selçuk Kır, “Pasta cila, detaylı temizlik, boya koruma ve motor koruma bu işlemler profesyonellik isteyen işlemlerdir. Bir pasta cila işlemi 6 ila 12 saat arasında değişiyor. Bunun yanı sıra otomobillerdeki koltuklar, torpido gözleri, kumaş ve deri temizliği ayrıca kapılar ve ile tavan işlemleri bir günü buluyor. Aracın kirlilik oranına göre temizlik saatleri değişkenlik gösterebiliyor. Özellikle araç sahipleri pasta cila işlemlerini aksatmamalıdır. Kaliteli pasta kullanılmazsa otomobilde boya kendini göstermez ve matlaşır. Bu da aracın görünümünde hoş bir durum oluşturmaz. Otomobillerin koltukları deri ise fil süngeri ile detaylı bir şekilde temizlenir fakat kumaş ise önce kumaştaki lekeler kusturma yöntemi ile çıkarılır daha sonra vakumla kirli sular çekilir. Daha sonrasında antibakteriyel ürünler ile temizliği yapılır.” diyerek bilgiler aktardı.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim