10 Ocak 2018

Kapaklı, 24 saat kameralarla izlenecek


Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, 2018 yılının ilk güvenlik toplantısını Kapaklı’da yaptı. Vali Ceylan, Kapaklı Kaymakamlığında muhtarlarla bir araya geldikten sonra bir basın toplantısı düzenledi. Burada konuşan Vali Ceylan, Kent Güvenlik Yönetim Sistemlerinin (KGYS) Nisan ayı içerisinde faaliyete geçeceğini ve Kapaklı’nın daha güvenilir bir yer olacağını kaydetti.

Her ay farklı bir ilçede muhtarlarla bir araya gelerek güvenlik toplantısı yapan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, dün yeni yılın ilk toplantısını Kapaklı’da gerçekleştirdi. Saat 15.00’da Kapaklı Kaymakamlığı’na gelen Vali Ceylan’ı Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi ve muhtarlar karşıladı. Toplantının basına açık bölümünde konuşan Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, “Muhtarlarımızla her ay bir ilçemizde bir araya geliyoruz. 2018’nin de ilk toplantısını Kapaklı’da yapıyoruz. Asıl amacımız ilçeleri yerinde görmek ve halk ile iç içe olan muhtarlarımızın sorunlarını dinlemektir. Bunun dışında da paylaşmak istediklerimizi paylaşmaktır.” dedi.

“TEKİRDAĞ’IN EN HIZLI GELİŞEN İLÇESİ”

Tekirdağ’ın en hızlı gelişen ilçesinin Kapaklı olduğunu belirten ve büyüyen ilçelerin sorunlarının da büyüdüğüne dikkat çeken Ceylan, Kapaklı Hükümet Konağı’nın yaza doğru bitmesi için çalışmaları hızlandıracakları yönünde yüklenici firmaya talimat vereceklerini kaydetti. Ceylan, “Kapaklı ilçemiz yeni kurulan bir ilçe olmasına rağmen, Tekirdağ’ın en hızlı gelişen ve buna oranla sorunları da artan bir ilçemiz. Fiziki mekan kısmında ihtiyaç bir hayli fazla. Hükümet Konağımız inşallah bu yaza doğru bitecek hale gelecek. Müteahhit ile bir araya gelip süreci hızlandırmasını talep edeceğiz. İnşallah seneye tüm kurumlarımız yeni binasında hizmet verecek” ifadelerine yer verdi.

“2019’DA TEKLİ EĞİTİME GEÇİLECEK”

Tekirdağ genelinde 2019 yılı sonu itibari ile tekli eğitimi hedeflediklerini ve bu yönde çalışmaların aralıksız devam ettiğini de kaydeden Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, Kapaklı’da da eğitim yatırımlarına hız verildiğini ifade etti. Eğitimin en esaslı meseleler arasında olduğunu söyleyen Ceylan, “En önemli konulardan birisi de eğitim. Eğitim konusunda da çalışmalar devam ediyor. Mahallelerdeki okulların fiziki eksikliklerin giderilerek tekli eğitime geçiş sürecimiz kısmetse 2019’da tamamlanmış olacak. Tek sıkıntımız arsalardaki problemlerdi onlardaki sorunlarda yeni imar planları ile giderilmiş olacak. Eğitim yatırımları konusunda tüm ödeneklerimizde hazır vaziyette” dedi.

OSB’DEN DEV DESTEK

Kapaklı’ya müjde ile geldiğini söyleyen Vali Mehmet Ceylan, “Kapaklı ilçesine bir müjde, Kapalı Spor Salonu yatırım planına alındı. Bu yatırımda da sağ olsun Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi 2,5 milyon TL’lik bir yardımda bulundu ve salonu büyüttük. Bütün müsabakaların yapılacağı bir salon yapılacak. Teşekkür ediyoruz ÇOSB yönetimine” ifadelerine yer verdi.

“TAVİZ YOK”

Ceylan uyuşturucu mücadelede taviz vermediklerini söyleyerek, “Bir diğer konu ise göç. Göç ile beraber asayişi sağlamak lazım. Uyuşturucu ile mücadele kapsamında da kesinlikle taviz yok. Emniyetimiz, Jandarmamız bu konu ile mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Kapaklı için Kent Güvenlik Sistemi Nisan ayı itibari ile faaliyete geçecek.” Dedi.

GAZETECİLERİ UNUTMADI

Toplantının sonunda ise 10 Ocak çalışan gazeteciler günü dolayısıyla gazetecilerin günlerini tebrik eden Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan, “Basın mensuplarımızın da 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum. Halkın bilinçlendirilmesi anlamında bizlerle beraber çalışarak önemli bir görev yürütüyorlar.” diye konuştu.

Toplantının basına açık bölümü bittikten sonra Vali Ceylan, Kaymakam Mehmet Yüzer ve beraberindeki kamu kurum müdürleri ve muhtarlarla toplantı yaptı.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim