09 Şubat 2018

Daha Temiz Bir Kapaklı İçin


Kapaklı Belediyesi merkez ve kırsal ayrımı yapmadan her yeni güne başlarken yaşanılan şehre duyduğu hizmet aşkı ile çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü insan odaklı çalışma prensibiyle çevre dostu bir belediyecilik anlayışı ortaya koyma devam ediyor.

BAŞKAN MANDALI '' HEPİMİZİN GÖREVİ''

Yaşanılabilir ve temiz çevre sloganıyla Kapaklı Belediyesi temizlik ekiplerinin mahallelerde mıntıka ve çevre temizliğine devam ettiğini belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI,” Bir kentin temizliği belediyelerin başlıca görevleri arasındadır. Yaşadığımız kent hepimizin. Bu amaçla, daha temiz ve yaşanılır bir Kapaklı için üzerimize düşen vatandaşlık görevini de yerine getirmeliyiz. Bir şehri temizlemek için önce sokağımızı temizlemeliyiz. Çocuklarımıza temizlik bilincini küçük yaşlarda aşılamalıyız. Böylelikle hem sokağımızı temizleyen temizlik görevlilerimizin işlerine kolaylık sağlamış, hem de daha temiz bir kentte yaşamış oluruz. Temizlemek belediyenin asli görevidir. Temizlemenin birinci görevi ise kirletmemektir. Kirletmeme kültürünü öğrenmemiz lazım. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz, belirlenen kurallara uymaları, çevre sağlığı ve temizliğine gerekli hassasiyeti göstererek, şehrimize sahip çıkmalarıdır. Geleceğimiz olan çocuklarımıza daha yeşil, daha temiz ve daha yaşanır bir Kapaklı bırakmak hepimizin görevi” dedi.

''TEMİZ BİR ŞEHİR YARATMAK GAYESİNDEYİZ''

Başkan Mandalı '' Tüm mahallelerimizde düzenli olarak çöplerinin toplanmasının yanı sıra, her gün şehrimizin dört bir yanını sabahtan akşama kadar ellerinde süpürge ile temizleyen çalışanlarımızla daha temiz bir şehir yaratmak gayesindeyiz. Ayrıca Belediyemiz sınırlarındaki bütün ana cadde ve sokaklardan her gün düzenli olarak çöpler toplanıyor. Ekiplerimiz Şehrimizin ana arterleri, sokak ve mahallelerimizi süpürüyor. Ayrıca tüm ana arter ve yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerimizde süpürgeci ekiplerimiz çalışıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı olarak çalışmakta olan çöp süpürme aracı ile gün içerisinde şehrimizdeki cadde ve sokaklar periyodik olarak süpürülüyor. Yaptığımız bu temizlik hareketi ile hem görüntü kirliliği ortadan kalkıyor, hem de şehrimiz daha temiz bir görüntüye kavuşuyor.'' dedi.

HEYECANIMIZI HİÇ BİR ZAMAN YİTİRMEDİK

Başkan Mandalı açıklamasının devamında ; “Kapaklı Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz projeler ile şehrimizin çehresini değiştirirken, vatandaşlarımızın yaşadıkları şehirden mutlu olabilmeleri adına her geçen gün artan hizmet ağımız ile örnek bir belediyecilik anlayışını ortaya koymaya çalışıyoruz. İlk günkü heyecanımızı hiçbir zaman yitirmedik. Tek gayemiz halkımızın bizlere verdiği bu görevi layıkıyla yerine getirmek.Biz aklımızı, gönlümüzü ve belediyecilik birikimimizi ortaya koyarak şehrimizin çevre dostu ve yeşil alanlarıyla marka bir kent olma yolunda ilerlemesi adına gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz” dedi.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim