24 Mart 2018

Kapaklı Belediyesinden Şehit ailesine açıklama!


BASINA VE KAMUOYUNA

20 Mart 2018 Salı günü, gerek yerel basın gerekse ulusal basında, ‘Kapaklı Belediyesi Şehit Ailesinin Evine İcra Takibi Gönderdi’ şeklinde haberler yapılmasının ardından bu basın açıklamasını yapmak zaruri hale gelmiştir.

Yaklaşık 3 buçuk yıldır Kapaklı Belediyesi’nde Avukat olarak görev yapıyorum. Bilinmesini isterim ki kurumumuzda her gün, yüzlerce dosya işlem görüyor. Kamuoyunda infial yaratan bu icra dosyası da diğer dosyalar gibi kurumumuzda işlem görmüş, benim dikkatsizliğimden ötürü işleme alınarak karşı tarafın şehit ailesi olduğunu bilmeden, kahraman şehidimizin ailesine gönderilmiştir. Konunun ortaya çıkmasının ardından ivedi bir şekilde icra takibi dosyasının tüm masrafları tarafımdan ödenerek dosya tamamen kapatılmıştır.

Öncelikle TSK Mensubu eşi bir kadın olarak, başta Şehidimiz Kadir Dadaş’ın hatırası ve ailesi olmak üzere vatanın bölünmez bütünlüğü için canlarını ortaya koyan şehitlerimizden, bu aslan evlatları yetiştiren ailelerinden ve Aziz Türk Milletinden binlerce kez özür diliyorum.

Özellikle Şanlı Ordumuzun büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek yürüttüğü Afrin Operasyonunun yaşandığı bu dönemde, dikkatsizlikle yapılan bir hatadan ötürü şehit ailelerini ve kurumumuzu üzecek bir olayın yaşanmasına sebebiyet vermiş olmam en başta beni derinden yaralamıştır.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki, dikkatsizlikle yapılan bir hata sonucu meydana gelen bu üzücü olay üzerinden siyaset yaparak şahsımı, Kapaklı Belediyesi’ni ve Belediye Başkanımızı yıpratmak isteyenleri de kamuoyunun vicdanına havale ediyorum. Daha önce de belirttiğim gibi ben, şanlı Türk Ordusunun mensubu bir askerle evliyim. Bağlı bulunduğum kurum ve Belediye Başkanımızın da Vatan ve Bayrak sevgisini, Şanlı Türk Ordusu’na karşı tutumunu da zaten anlatmama gerek yok. Sanki kasıtlı bir davranışmış gibi olayı basına yansıtanların da samimi olmadıklarını, siyaset uğruna ülkemizin göz bebeği şehit ailelerimiz ve kurumumuzu karşı karşıya getirmek istediklerini düşünüyorum.

Açıklamama son vermeden önce bir kez daha başta kahraman Şehidimiz Piyade Er Kadir Dadaş’ın ailesi özelinde bu kutsal vatan toprağını kanlarıyla sulayan Mehmetçiğimizden, evlatlarını bu vatana şehit veren ve gözlerini bile kırpmadan ‘Vatan Sağ olsun’ diyerek tüm Dünyaya örnek bir duruş sergileyen Şehit Ailelerinden ve Aziz Türk Milletinden özür diliyor, Vatan savunması için Afrin’de bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri mensubu şanlı Mehmetçiğimize saygılarımı sunuyorum.

Gülden AĞIRMAN
Kapaklı Belediyesi Avukatı
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim