05 Nisan 2018

sonunda ihaleye çıkıyor

Kapaklı’da 2008 yılında yapıldığı ifade edilen ve Kıbrıs Şehidi Vahit İnce’nin adı verilen üst geçit, engelli vatandaşlar, yaşlılar ve bebeği olan aileler için kullanıma uygun olmadığı için yenilenmesi kararlaştırıldı. 2 yıl önce ise Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından proje hazırlandı.

BAKIŞ GÜNDEME GETİRMİŞTİ

Ancak ihale süreci bir türlü başlamadı. Kapaklı Bakış Gazetesi de projeyi hatırlatarak “Modern yaya üst geçidi ne zaman yapılacak?” diye yetkililere sormuştu. Projenin hazırlanmasının ardından geçen yaklaşık 2 yıllık sürenin ardından ihale süreci başladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından üstgeçit için 30 Nisan Pazar günü saat 10.00'da ihaleye çıkacak.

“VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTUYORUZ”

Vatandaşların üst geçidi kullanmasıyla yatırımın daha anlamlı hale geleceğini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, “Biz söz verdik ve dedik ki; İsmet Paşa ve Bahçelievler mahallemizi ayıran bölgeye modern bir yaya üst geçidi yapacağız. Çok şükür o sözümüzü tutuyoruz. Bahçelievler ve İsmet Paşa mahallelerimizi modern yaya üst geçidimiz ile birbirine bağlıyoruz. Vatandaşlarımız da karşıdan karşıya geçerken tedirgin olmadan, araçların arasında her türlü riski göze alarak geçmek zorunda kalmasın. Güvenli bir şekilde bu üst geçidimizden geçsin. Biz halkımızı çok seviyoruz ve onlara değer veriyor, vizyon projelerimizi Kapaklımıza kazandırmaya devam ediyoruz. Bugün Kapaklımıza bir yatırımı daha kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

ÖZGÜN BİR MİMARİ

Yapılacak yeni üstgeçidin özgün mimariye sahip olacağını belirten Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı “Çağdaş tasarımlarla yapılacak olan yaya üst geçidi projemiz trafiği rahatlamanın yanı sıra ilçemize de prestij kazandıracaktır. Engelli vatandaşlarımızın da kullanımına uygun olacak projede 2 adet asansör, döner merdiven, döner rampa, peyzaj alanları, tuvaletler ve 1 adet büfe yer alacak. Her zaman vatandaşlarımızı düşünen Belediye anlayışıyla çalışıyoruz. Halkımızın can güvenliği bizim için son derece önemlidir.'' İfadelerine yer verdi.


http://www.kapaklibakis.com.tr/gundem/2-yil-sonra-sonunda-ihaleye-cikilacak-h1132.html

Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim