05 Haziran 2018

Bahçelievler Mahallesi Yeni Su Deposu ve İçme Suyu Terfi Merkezinin Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi


TESKİ Genel müdürlüğü tarafından Kapaklı ilçesinde sürdürülen çalışmalar kapsamında Bahçelievler mahallesinde 1.500 metreküp yeni su deposu ve içme suyu terfi merkezinin temel atam töreni Barış Manço Bulvarında gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından programda konuşan TESKİ Genel Müdürü Şafak Başa “ Yeni ilçemiz ve hızla gelişen Kapaklı’nın alt yapı problemlerini çözmek için Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Albayrak’ın talimatı ile bu yıl Kapaklı’nın yılı oldu. TESKİ olarak iyi bir proje hazırladık ve projenin ihalesini gerçekleştirdik. 2 Mart 2018 tarihinde yer teslimi yaparak Kapaklı’nın birçok mahallesinde çalışmalara başladık. Proje bedelimiz 21 milyon 852 bin 308 liradır. İş kapsamında Kapaklı’nın büyük mahalleleri Cumhuriyet, Bahçelievler, Pınarca, Bahçeağıl ve Atatürk mahallelerinin içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi söz konusuydu. Toplamda 44 bin 64 metre kanalizasyon, 5 bin 730 metre yağmur suyu, 36 bin 511 metre olmak üzere toplam 86 bin 305 metre çalışma gerçekleştireceğiz. Bugüne kadar ağırlıklı olarak Bahçelievler ve Bağçeağıl mahallelerinde çalışmalar devam etti. 10 bin metre kanalizasyon, 4 bin metre içme suyu imalatı tamamlandı. 4 adet yeni içme suyu kuyusunu açarak devreye aldık. Proje kapsamında Kapaklımızın su problemini çözmek için dört adet büyük su deposu var. Bunları da Kapaklı’ya kazandıracağız” dedi.

'' ÇERKEZKÖY KOLLEKTÖRÜNE BAĞLANACAK”

Bahçelievler Mahallesi’nin Kapaklı’nın gelişen mahallesi olduğunu kaydeden TESKİ genel Müdürü Şafak Başa “ Gerek muhtar, gerek meclis üyeleri gerekse sosyal medya üzerinden vatandaşlarımız bu bölgenin alt yapı sıkıntılarını bizlere ilettiler ve talepte bulundular. Projemiz mahallenin alt yapı problemini de çözecek. 20 bin metre kanalizasyon şebekesi, 7 bin metre içme suyu isale hattı yapıyoruz ve çalışmalar da devam ediyor. 4 bin metre kanalizasyon hattını bitirmiş bulunuyoruz. Kanalizasyon atıkları 6 milyon 107 bin 659 bin ihale bedelli Çerkezköy Ambardere ve Kavakderesi atık su kolektör hattı inşaatımız devam ediyor. Bu bölgenin kanalizasyonun tamamı yapacağımız kolektör inşaatı ile birlikte Çerkezköy kolektörüne bağlanacak. Bu bölgenin suyu derelere değil yapımı tamamlanan Çerkezköy-Kapaklı İleri Biyolojik Arıtma Tesisi’ne gidecektir” dedi.

20 BİN KİŞİNİN SU İHTİYACI KARŞILANACAK

Proje ile birlikte Kapaklı’nın içme suyu, alt yapı, kanalizasyon ve ciddi manada yağmur suyu sıkıntısını da çözdüklerini kaydeden Başa “ Temelini atacağımız su deposu dört adet kuyudan beslenecek. 1500 metreküplük kuyularla Bahçelievler ve Cumhuriyet Mahallesi’nin bir kısmını da buradan beslemiş olacağız. Kısacası bu proje ile birlikte 20 bin kişinin su ihtiyacı da buradan karşılanacak. Elektrik kesintilerinden etkilenmemesi için iki adet 235 kw’lık jeneratörümüz ve iki adet 160 kw’lık trafomuz bulunacak. Deponun yanında yapımı başlayacak terfi merkezi de iki asil bir yedek pompa kullanılacak” dedi.

“KAPAKLI’YA 48 MİLYON 478 BİN TL YATIRIM YAPTIK”

2018 yılını Kapaklı yılı olarak ilan ettiklerini kaydeden Başa “ TESKİ olarak bugüne kadar Kapaklı’da toplam 48 milyon 478 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdik. TESKİ olarak bütün ilçelerimizdeki çalışmalarımız devam ediyor. 11 ilçede 2 bin 45 kilometre alt yapı çalışması yapılırken, yatırım hacmimiz ise 620 milyonlara ulaşmıştır. Bu yatırımın bölgeye, Kapaklı’ya hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu projenin hayata geçirilmesine önderlik yapan ve Kapaklı’ya büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’a ve yatırımın buraya yapılmasına vesile olan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı’ya ve TESKİ çalışanlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“MODERN YAYA ÜST GEÇİDİN İHALESİ YAPILDI”

Başa’nın ardından konuşan Kapaklı Belediye Başkan Vekili Kemal Kenar; “Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız 2018 yılının Kapaklı’nın yılı olacağını söylemişti. Gerçekten de öyle oluyor. Bu temel atma, 2018’in Kapaklı’nın yılı olacağının göstergelerinden biri. Bu bölge Kapaklı’nın en yüksek yerlerinden. Zaman zaman burada su sıkıntısı yaşanıyordu, su deposu şarttı. Bu hizmet, Bahçelievler Mahallesi’nde yaşanacak su sıkıntılarını ortadan kaldıracaktır. Altyapı sırasında vatandaşlar biraz zahmet çekecektir. Ama çalışmaların ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Kapaklı Belediyesi tarafından asfalt çalışmaları yapılacak. Önce altyapının, sonra üstyapının yapılması daha anlamlı. Vahit İnce Üst Geçidi’nin yerine modern bir üstgeçit yapılacak. Bu üst geçidin ihalesi de yapıldı’’ dedi.

“11 İLÇEYE 11 OKUL YAPTIK”

Başkan Vekili Kemal Kenar’ın ardından konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak“ Bu yatırımların Kapaklımıza ve mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçime giderken yatırım yapılır mı diye sorulursa bunu ancak sosyal demokrat belediye yapar. Söz konusu olan bizim seçilmemizden önce halkın mutluluğudur. Bu hizmetlerden Kapaklı’nın tamamı faydalanacak.11 ilçeye 11 okul yaptık. Bu okullarda her siyasi partiden mensup insanların çocukları okuyacak.'' dedi.

Konuşmaların ardından Kapaklı Bahçelievler Mahallesi 1.500 metreküplük içme suyu deposu ve içme suyu terfi merkezinin temeli protokol üyeleri tarafından butona basılmasıyla birlikte ilk harç atıldı.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim