30 Haziran 2018

Yağlı Güreşler Başlıyor

Her yıl geleneksel hale getirilen ve bu yıl Kapaklı Belediyesi tarafından 3. sü düzenlenecek olan Büyük Yağlı Pehlivan güreşleri 30 Haziran Cumartesi günü saat 11.00 'da Kazak gölü mesire alanında düzenlenecek.

BAŞKAN MANDALI'DAN GÜREŞLRE DAVET

Kapaklılı hemşerilerini Kazak gölü mesire alanına davet eden Kapaklı Belediye Başkanı İrfan MANDALI, “Sporun ve sporcunun her zaman yanında bir belediye olduk. Yağlı güreşler bizim ata sporumuz olması nedeniyle oldukça önemli. Geleneksel olarak her yıl düzenlediğimiz bu yıl 3.sünü düzenleyeceğimiz Büyük Yağlı Pehlivan Güreşlerimize tüm halkımızı davet ediyorum. Bu güzel organizasyonda hemşerilerimizle birlikte bu heyecanı paylaşmayı arzu ediyoruz” dedi.

YAĞLI GÜREŞLERİ YENİ NESİLLERE AKTARACAĞIZ

Kazak Gölü mesire alanında 30 Haziran Cumartesi günü saat 11.00 'da yapılacak olan Yağlı güreşlerin toplumsal önemine değinen Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, yağlı güreşlerin milli ve manevi değerlerle iç içe olduğunu ifade etti. Mandalı “ Ata sporumuz olan yağlı güreşler kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olmuştur. Osmanlıdan günümüze birçok pehlivan bizi uluslararası platformlarda temsil etmiştir. Koca Yusuflar, Kara Ahmetler, Adalılar, Kurtdereliler ve daha birçok pehlivan dünyanın farklı ülkelerine manevi duyguların birleştirdiği güçle müsabaka yapmaya gitmişlerdir. Bizler işte o ecdadın torunları olarak yeni Koca Yusuflar, genç Kurtdereliler yetiştirmeli ve onlara destek olmalıyız. Bizde Kapaklı Belediyesi olarak imkanlarımız ölçüsünde Kapaklı Belediyesi Yağlı Güreşleri ile bu değerimizi yeni nesillere anlatacak ve aktaracağız” dedi.


Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim