31 Ağustos 2017

Kapaklı’da 30 Ağustos


Kapaklı’da 30 Ağustos

30 Ağustos Zafer Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Kapaklı’da da düzenlenen törenle kutlandı. Belediye önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreninin ardından, Kaymakamlık makamında tebrikler kabul edildi.

Saat 10.00’da başlayan kutlama törenine Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Fevzi Bayram, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Murat Sevgi, AK Parti Kapaklı İlçe Başkanı Salih Bezgin, CHP Kapaklı İlçe Başkanı Kenan Seçkin, MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Kapaklı Temsilciliği, belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.  

ÇELENK SUNULDU
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile başlayan törende Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer ve Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenklerin sunulmasının akabinde günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapmak üzere Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Fevzi Bayram kürsüye geldi.  

“BU SATIH, BÜTÜN VATANDIR’’
Protokolü selamlayarak konuşmasına başlayan Bayram yaptığı konuşmada “Ulusumuzun her sayfası şanla, şerefle dolu tarihinde, en büyük zaferlerinden biri olan ve Türk silahlı kuvvetlerinin ebedi başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirilen, 30 Ağustos Başkomutan Meydan Muharebesinin 95’inci yıldönümünü bir kez daha gurur ve heyecanla kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz.30 Ağustos zaferi, Türk’ün bağrına dayanan hançerin milletçe sökülerek atıldığı, ülkenin kurtuluş destanıdır. Polatlı’ya kadar gelen Yunan ordusuna karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ordularına: ´Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu satıh, bütün vatandır. Vatanın her karış toprağı vatandaşın kanıyla sulanmadıkça terk olunamaz.’ emrini vermiştir. Türk tarihinin dönüm noktalarından biri olan Sakarya Muharebesinden sonra Gazi Mustafa Kemal’in başkomutanlığını yaptığı ordumuz, 26-30 Ağustos tarihlerinde düşmana saldırıp çember içine almayı müteakip 15 Mayıs 1915’te işgal edilen İzmir, 9 Eylül 1922’de kurtarılarak yurdumuz düşmanlardan temizlenmiştir.Yüce milletimizin vatan sevgisi ile yıkılmaz azim ve iradesinin muhteşem bir eseri olarak ortaya çıkan bu zaferle, sadece vatan toprakları düşmandan kurtarılmamış, aynı zamanda Atatürk’ün liderliğinde, millet iradesine ve egemenliğine dayanan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin sağlam temeller üzerine kuruluş süreci de başlamıştır.30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak ve milletimizi esaret altına almak isteyen o günün hâkim güçlerine karşı Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde milli birlik ve beraberliğin sağlanması sonucu, yüce Türk ulusunun sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve eşsiz kahramanlığı ile kazanılmıştır.” dedi.

“SORUMLULUĞUMUZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ YAŞATMAKTIR”
Bayram, konuşmasını şöyle sürdürdü: 95 yıl önce, halkı ile birlikte bu zaferi elde eden Türk Silahlı Kuvvetleri; sayı, silah ve teknoloji olarak kendisinden çok üstün olan güçler karşısında, yüreğindeki vatan sevgisi, sarsılmaz iradesi ve üstün cesareti ile milletini ve ülkesini, kanının son damlasına kadar koruyarak, Atatürk İlke ve İnkılaplarının ışığında, çağdaş uygarlık düzeyine giden yolda, bilim ve teknolojiyi rehber edinerek, Türk milletinin emrinde, aynı inanç ve azimle, üstün vatan, millet ve bayrak sevgisi, cesareti ve sarsılmaz disiplini ile halkının güven kaynağı ve gururu olmaya devam etmektedir. Bizlere bu eşsiz zaferleri armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan o büyük kahramanlara karşı en büyük sorumluluğumuz Türkiye Cumhuriyeti’ni, onun temel değerlerini ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünü, birlik ve beraberliğini korumak ve yaşatmaktır. Bu sorumluluğu yerine getirmek Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar var olmasının en önemli koşuludur.”  

KAYMAKAMLIK MAKAMINDA TEBRİKLER KABUL EDİLDİ
Belediye önündeki program Jandarma Er Barış Seyyar’ın günün anlam ve önemine dair okuduğu şiir ile tamamlandı. 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı Kapaklı Kaymakamlık makamında devam etti. Kapaklı Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, Kapaklı İlçe Jandarma Komutanı Başçavuş Fevzi Bayram burada tebrikleri kabul etti. Tebriklerin ardından Kapaklı’ya dair yapılabilecekler, yatırımlar ele alındı.

Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim