24 Ağustos 2017

Sonunda önlem alındıKapaklı’da ölümlü ve yaralamalı birçok trafik kazasının yaşandığı Mithat Paşa Caddesi’ne, Kaymakam Mehmet Yüzer’in talimatıyla olası tekrar bir kazanın önlenmesi için güvenlik önlemleri alınıyor. Belediye ekipleri, caddeye uyarıcı levhaların yanı sıra hız kesici rampaların yapımına başlandı.

Geçtiğimiz 15 Ağustos günü Cumhuriyet Mahallesi Mithat Paşa Caddesi üzerinde meydana gelen trafik kazasında, yolun karşısına geçmek isteyen Halit Önder, Mustafa S. idaresindeki otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Olay günü, aynı yerde çok sayıda kaza olduğunu belirten yüzlerce vatandaş, caddeyi trafiğe kapatmış, Kaymakam Mehmet Yüzer’in, ‘Gerekli güvenlik önlemleri alınacak’ yönündeki sözünün ardından vatandaşlar olaysız şekilde dağılmışlardı.  

HEMEN HAREKETE GEÇTİ
Verdiği söz üzerine hemen harekete geçen Kaymakam Yüzer, makamında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaştırma Daire Başkanı ve Zabıta Daire Başkanı ile görüşmüş, yetkililere Mithat Paşa Caddesinde gerekli trafik önlemlerinin alınmasını istemişti.  

HIZ KESİCİLER İLE KASİSLERİN CADDEYE KONULUYOR
Ardından Tekirdağ Büyükşehir ve Kapaklı Belediyesi ekipleri caddede çalışmalara başladı. Caddeye hız kesici kasisler ile uyarıcı trafik levha ve ışıkları kondu. Vatandaşlar, bu uygulamanın daha önce yapılması gerektiğini belirterek, “Caddede daha öncede çok sayıda kaza oldu. Ancak önlem alınmadı. Önlem alınması için birilerinin ölmesi mi gerekiyordu” diye tepkilerini dile getirdiler.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim