25 Ağustos 2017

Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu


Ülkü Ocakları Genel Merkezinin oluşturduğu "Uyuşturucu İle Mücadele Platformu" çalışmalarını kararlılıkla Kapaklı’da da faaliyete geçirmek için çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanı Ersan Coşkun “ Bugün maalesef tüm dünyada olduğu gibi Türk Gençliği’ni de avuçlarının içine alarak etkisiz hale getirmek isteyen uyuşturucu çeteleri ve bunlarla ilişkili odaklar kirli oyunlarına devam etmektedir. Ne yazık ki bu kirli oyunun etkileri sokaklarımızda, okullarımızda hatta evlerimizde kendini hissettirmektedir. Kişi ve toplum sağlığını, aile kurumunu, ahlaki değerleri, gençlerin eğitimini ve gelişimini tehdit eden uyuşturucu kullanımı ile evrensel insan haklarına saygılı, sosyal çevrenin değerlerini de dikkate alarak topluma karşı sorumluluk duygusuyla hareket eden Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanlığımız, Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin oluşturduğu "Uyuşturucu İle Mücadele Platformu" kapsamında çalışmalarını tüm kararlılığıyla Kapaklı’da faaliyete geçirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.” dedi.
 
“TOPLUMSAL FARKINDALIĞIN ARTIRILMASI GAYE EDİLMEKTEDİR”
Uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi ve toplumsal farkındalığın artırılmasını gaye edindiklerini ifade eden Coşkun “Ülkü Ocakları Kapaklı İlçe Başkanlığı “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyası kapsamında daha etkin ve verimli bir kamuoyu çalışması için Genel Merkezimiz tarafından kurulan, “Uyuşturucu ile Mücadele Platformu” ile saha ve sosyal medya çalışmalarıyla; uyuşturucu kullanımının önüne geçilmesi ve toplumsal farkındalığın artırılmasını gaye edinmektedir. “Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu”nun saha çalışmaları kapsamında ilk etapta İlçe Emniyet, Sağlık Müdürlükleri ve uyuşturucuya karşı mücadele için kamu yararına çalışmakta olan sivil toplum kuruluşları ile yapılacak eş güdümlü çalışmalar neticesinde belirlenen, alanında uzman konuşmacılar ile tertip edilecek seminer ve konferanslar aracılığıyla uyuşturucu hakkında toplumsal bilinçlenmeye ön ayak olunacaktır. Bunların yanı sıra; saha çalışmaları kapsamında, şehir meydanı, otobüs durakları ve park gibi alanlarda çeşitli faaliyetlerle, toplumsal bilinçlenme ve farkındalık oluşturma çalışmaları yapılacaktır.” diye konuştu.  

FİLM VE BELSEGEL GÖSTERİMLERİ YAPILACAK
Uyuşturucuyla mücadele konulu film ve belgesel gösterimleri yapılacağını da sözlerine ekleyen Coşkun “Düzenleyeceğimiz “Sağlık Yürüyüşleri”  ile yerel bazda uyuşturucu kullanımına dikkat çekilerek konunun yerel basın ve kamuoyunda da tartışmaya açılması sağlanacaktır. Uyuşturucu madde kullanımının kişisel ve toplumsal ‘maliyetine’ dikkat çekecek, aile bağlarının ve sağlıklı arkadaşlık ilişkilerinin önemi üzerinde duracak, Türk gençliğini bilime, spora ve sanata yönlendirecektir. Uyuşturucu madde kullanımına yönelecek, özendirici birtakım hareketlere maruz kalacak kitlelerin; “Ülkü Ocakları Uyuşturucu ile Mücadele Platformu” faaliyetleri ile uyuşturucunun nelere mal olduğunu fark etmeleri sağlanacak; uyuşturucunun beraberinde getireceği kişisel ve toplumsal problemlerin önüne geçilecektir. “Bu vesile ile Türk Gençliğine tekrar seslenmek istiyorum " Damarlarınızdaki Asil Kanı Kirletmeyin!".”dedi.

Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim