03 Kasım 2017

7/24 su yüklemesi yapılacak


7/24 su yüklemesi yapılacak

TESKİ, 7 gün 24 saat süreyle kartlara su yüklenme ile su faturası ödeme imkanı sağlayacak olan bankamatik görünümlü su matikleri vatandaşların kullanımına sundu.

Umarız en yakın zamanda kapaklı halkına da böyle bir hizmet sunarlar çünkü gerçekten gerekli bir cihaz her daim belediyede nöbetçi arkadaş olmayabilir sistemlerde sıkıntı yaşanabilir fakat bu cihaz sayesinde sorun olmadan su kartına su yükleme işlemleri yapılabilir.

Belediye başkanımız sayın İrfan MANDALI'ya kapaklı.tv.tr sitesi olarak bu hizmeti bizlere getirmesini tüm kapaklı halkının bundan faydalanabilmesini sağlamasını talep ediyoruz umarız sesimizi duyar ve gerekli işlemleri başlatır.

Tekirdağ genelinde yaygın olarak kullanılan peşin ödemeli su alımında, çoğu zaman birçok vatandaş suyun bitmesi sonucu mağdur oluyordu. Eğer akıllı kartta yedek su yoksa çeşmeden yeniden suyun akması için aboneler mesai saatlerinin başlaması bekleniyordu. Yaşanan bu sıkıntının çözümü için Ankara ve bazı kentlerde kullanılan bankamatik görünümlü 7 gün 24 saat kartlara su yüklenmesini sağlayan su matikler, Tekirdağ il genelinde de önümüzdeki günlerde birçok noktaya yerleştirilecek. 

UYGULAMA ÇERKEZKÖY’DEN BAŞLADI
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ), vatandaşların kontörle aldığı suyun bitmesi sonucu mağdur olmasının önüne geçmek ve istediği zaman da faturalı hizmet alan abonelerinin vezneye gitmeden su borcunu ödemesi için 2 adet ‘Su matik’ cihazını ilk olarak Çerkezköy Şube Müdürlüğü binasında denemeye aldı. 

MAHALLELERE DAĞITILACAK
10 günlük deneme sürecinin olumlu geçmesi durumunda, bankamatik görünümlü su matikler mahallelerde uygun görülen yerlere montesi gerçekleştirilecek. TESKİ bünyesinde ayrıca Su matiklerde yaşanan olası sorunun çözümü içinde görevli personel telefon üzerinden destek sağlayacak.  Bu uygulama sayesinde hem veznelerdeki yoğunluk azalacak, hem de vatandaşların her saat kartlarına su yüklemesine imkan verecek. Ek ücret alınmadan yapılacak bu hizmetten faydalanmak isteyen vatandaşlar,  kartlarını hazneye koyduktan sonra almak istedikleri bu miktarını tuşlayarak parasını açılan göze yatırarak ve suyunu yüklemiş olacak. Ayrıca aynı şekilde faturasını da ödeyecek.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim