29 Kasım 2017

Bu işyerinde kadın egemenliği var

Samsun’dan Kapaklı’ya taşınan Canan Tuncer, eşi Fatih Tuncer’in büyük desteği ile 6 yıl önce Kapaklı Vatan Caddesi üzerinde Bafra Pidecisini açtı. Burada 1 yıl süreyle Yusuf Demirci’den pidenin nasıl yapıldığını öğrenen Canan Tuncer, ustasından öğrendiklerini şimdi yanında çalışan kadın personeline öğretiyor.

3’Ü FIRIN VE MUTFAKTA, DİĞER 3’Ü SERVİSTE
İşletme sahibi Canan Tuncer ile birlikte 6 kadın çalışanın bulunduğu Bafra Pidecisi’nde görev dağılımı da yapıldı. Tuncer ve 2 çalışanı mutfak ve fırının başında, diğer 3 personel ise gelen müşterilere hizmet veriyor.
Odun fırınının başına geçen Tuncer burada hamuru açıyor ve ardından da 4 ana grupta olan 35 çeşit pideyi müşterilerin beğenisine sunuyor. Gelen müşteriler ise hem ilgiden, hem de pidelerin lezzetinden oldukça memnun.

İŞ BAŞA DÜŞTÜ
Canan usta olarak anılmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirten Canan Tuncer, “Ustamızın Trabzon’a gitmesinin ardından iş başa düştü. 6 yıldır Kapaklı’da Bafra Pidecisi olarak hizmet veriyoruz. Kısmetse inşallah önümüzdeki yıl ikinci bir şubemizi de açmayı planlıyoruz.

“4 ANA GRUPTA 35 ÇEŞİT”
Canan Tuncer, 4 ana grupta 35 pide çeşidi ile müşterilere geniş lezzet yelpazesi sunduklarını kaydetti. Genç girişimci Canan Tuncer, “Müşteriler bayan usta gördüklerinde ilk başta şaşkınlık yaşadılar fakat şimdi alıştılar. 9 bin kayıtlı müşteriye ulaştık. Bu da yaptığımız işin kalitesinin bir göstergesidir. Pide, Bafra’nın yöresel bir tadıdır. Bafra Pidesi sadece kıyma ve soğandan yapılır, ayrıca gevrek olur. Biz bunu sucukla, pastırmayla çeşitlendiriyoruz.” diye konuştu.

“350 METREKAREDE HİZMET VERİYORUZ”
Eşinin kendisine büyük destek verdiğini belirten Canan Tuncer, “Bahçesi, çocuk oyun parkı ve mescidi ile toplam 350 metrekarelik geniş bir mekanda hizmet veriyoruz. Her kesime, her bütçeye hitap ediyoruz. Sadece pide değil, sütlü ve şerbetli tatlılarımızla da yemeğin ardından müşterilerimizin ağızlarını tatlandırıyoruz. Sütlü tüm tatlılar kendi imalatlarımızdır. Ayrıca yine kendi mayaladığımız yoğurt ile leziz açık ayranımız da en çok tercih edilenler listemizde yer alıyor.” şeklinde konuştu.


Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim