19 Ocak 2018

Üreticilere 221 kovan dağıtıldı


Kapaklı’da, ‘Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi’ kapsamında üreticilere 221 kovan dağıtıldı.

Kapaklı İlçesi Belediye Garajı yanında düzenlenen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı Belediye Başkan Vekili Kenan Kenar, Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak,  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

"BU SENE 17 BİN KOVAN DAĞITIMINI HEDEFLİYORUZ"
Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, "Dört yıllık bir büyükşehir belediyesinin Tarımsal Hizmetler Dairesi başkanlığı olarak ilimiz çiftçilerine çeşitli cephelerden katkı sağlamaya çalışıyoruz. Çok değişik projelerimiz var. Bunlardan bir tanesi de Arıcılığı Geliştirme ve Polinasyon Projesi'dir. Bu sene 17 bin kovan dağıtımını hedefliyoruz. Şu ana kadar 11 bin 500 kovan dağıttık. Amacımız çiftçimizin gelirini biraz da olsun arttırabilmek. Arıcılık projemizin ayrıca bir özelliği daha var. Projemiz, Türkiye'deki belediyeler arasında yapılan en büyük projedir. Projelerimizle tarıma destek vermeye çalışıyoruz. Bugün burada üreticilerimize vereceğimiz kovanların da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
Kapaklı belediye Başkanvekili Kenan Kenar da yapılan desteğin çiftçilerin önünü açacağını kaydetti. Kenar, “Çiftçilerimizin önünün açılması açısından çok önemlidir. Küçükbaş hayvancılık ve büyükbaş hayvancılık desteğinden arıcılığa kadar birçok konuda çiftçilerimize destek olan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine teşekkür ediyorum." dedi.

"TEKİRDAĞ'IN YAKLAŞIK 300-400 BİNLİK KOVAN POTANSİYELİ VAR"
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak da programda kısa bir konuşma yaptı. Başkan Albayrak, “Tekirdağ'ın ana vizyonlarından biri olan tarım ve hayvancılığa ciddi boyutta destek olmaya çalışıyoruz. Büyükşehir olmanın verdiği sorumlulukla kırsal kesimdeki vatandaşlarımıza destek olmaya da devam edeceğiz. Bu bölge tarımını çok iyi bilen Daire Başkanımız var. Tekirdağ'daki toplam kovan sayısı 50 bin kadar. Fakat Tekirdağ'ın yaklaşık 300-400 binlik kovan potansiyeli var. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kovan sayısını arttırmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Önümüzdeki 450 günü bize verdiğiniz göreve layık olarak, çalışarak ve vatandaşlarımıza hizmet ederek geçireceğiz. Bugün burada gerçekleştirdiğimiz hizmetin hayırlı olmasını ve dağıttığımız kovanların balla dolmasını diliyorum" ifadelerine yer verdi.
Konuşmaların ardından üreticilere kovan dağıtımı yapıldı. Proje kapsamında Kapaklı ilçesinde 2015'ten bu yana toplam 656 kovan dağıtılmış oldu.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim