12 Haziran 2018

Kadir Gecesinde Vatandaşlarımıza Kandil Simidi

En sonunda en doğru seçimi yapmış Kapaklı Belediyemiz, daha önce de haber yapmıştık kandillerde simit dağıtılıyor fakat bu kandil simidi sadece Kapaklı Belediyesi önünde ve 20 adım ilersindeki merkez camide dağıtılıyor diye keşke ilçemizin tüm ilçelerinde tüm camilerinde dağıtılsada tüm vatandaşlarımız yararlansa demiştik ve en sonunda yapmışlar tüm belediye çalışanlarını tebrik ediyor ve saygılarımızı sunuyoruz.

Kapaklı Belediyesi tarafından mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla vatandaşlara kandil simidi dağıtıldı.

Mübarek gecelerde kandil simidi dağıtma geleneğini sürdüren Kapaklı Belediyesi, mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla vatandaşlara 10.000 adet kandil simidi ikram etti. İlçedeki tüm camilerin önüne kurulan standlarda ikram edilen kandil simidine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

‘’TOPLUMUN TEMEL UNSURLARINDAN BİRİ İNANÇTIR’’

Yapılan kandil simidi ikramı dolayısıyla açıklamalarda bulunan Kapaklı Belediye Başkanı İrfan Mandalı, ‘’Kapaklı’daki tüm camilerimizin önüne kurduğumuz standlarla, Mübarek Kadir Gecesi’nde vatandaşlarımıza kandil simidi dağıttık ve kandillerini kutladık. Unutmamalıyız ki; toplumu ayakta tutan en temel unsurlardan biri de inançtır. Dinimizce ‘1000 geceden daha hayırlıdır’ diye tanımlanan Kadir Gecesi’ne bizleri kavuşturan Rabbimize hamd olsun. Bu gecede ibadet eden vatandaşlarımızın ettikleri duanın Allah katından boş dönmemesini dilerim. Gönül dünyamızın huzur bulduğu bu mübarek Kadir Gecesi’nin önce ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa esenlikler, barış ve mutluluk getirmesini diliyorum, Kandilimiz mübarek olsun.’’ dedi.


Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim