05 Haziran 2018

Karagöz Gölü Dere Islahının Temel Atma Töreni Gerçekleştirildi


Kapaklı Bahçelievler Mahallesinde dün 24 Mayıs Perşembe günü saat 15.30 'da Karagöz gölü dere ıslahı temel atma töreni vatandaşlarında yoğun katılımı ile gerçekleştirildi.

Kapaklı’nın TESKİ’den ciddi hizmetler aldığını kaydeden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “ TESKİ’nin yatırımlarını da eklersek Kapaklı’ya 150 milyon liralık yatırım almış oluyor. Kapaklı hizmet alması gereken bir yerdir. 150 milyonluk yatırım önemli bir yatırım. Bunlar yeterli mi, değil. Özellikle Kapaklı’nın devlet hizmetleri açısından da desteklenmesi gerekiyor” dedi.

“CUMHURİYET PARKI YAPILACAK”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Gürcün “ Karagözlü Dere Islah projesi kapsamında 17 Nisan tarihinde işyeri teslimi yapılmıştır. İşin bedeli KDV dahil 2 milyon 205 bin TL’dir. İşin süresi 90 gün olup, 15 Temmuz tarihinde tamamlanması ön görülmektedir. İhale kapsamında 750 metre uzunluğunda 4*2 U kesit beton kanal imalatı yapılacak, 4 adet 4*2 metre boylarında toplam 64 metre uzunluğunda kutu menfez, 15 bin metreküp kanal kazısı ve 10 bin metreküp taş dolgu işi yapılacaktır. Çalışmalar tamamlandıktan sonra projesi hazır olan Cumhuriyet Parkı peyzaj çalışmalarına başlatılacaktır. Amacımız uzun yıllar boyunca sorun kaynağı olan derelerimizin ıslah edilerek bir yandan taşkın sorununu çözmek öte yandan çevre düzenlemeleri yaparak bu alanları halkımızın kullanımına açmaktır. Büyükşehir Belediyesi olarak derelerin temizliği çalışmalarında kullanılmak üzere uzun bomlu bir ekskavatör satın alınmış olup, bu ekskavatörle dere temizlikleri yapılmaktadır” dedi.

“SOSYAL BİR ALANI İLÇEMİZE KAZANDIRACAĞIZ”

Programda daha sonra konuşan Kapaklı Belediye Başkanvekili Kemal Kenar “ Öncelikle böyle bir temel atma töreninde olmaktan ayrı bir mutluluk ve heyecan içerisinde olduğumu belirtmek istiyorum. Bu ıslah çalışmaları ilçemiz için önemlidir. İnşallah Karagöz Gölü deremizin ıslahı ile birlikte artık bu bölgede oluşan çirkin görüntü ortadan kalkacak ve şehrimizin çağdaş ve modern bir kent olma yolunda adım adım ilerlemeye devam edecektir. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte gerek Büyükşehir Belediyemiz tarafından hayata geçirilecek projeler, gerekse biz Kapaklı Belediyesi olarak yapacağımız çalışmalar ile ilçemize yakışan, vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte boş vakitlerinin değerlendirilebileceği sosyal bir alanı ilçemize kazandıracağız” diye konuştu.

“MODERN ÜST GEÇİDİ YAPILACAK”

Kapaklı’nın her geçen gün büyüdüğünü ve geliştiğini kaydeden Kenar “ Bu doğrultuda bizlerde halkımıza en iyi şekilde ilk gün ki aynı aşk ve heyecanla hizmetlerimize devam ediyoruz. Değerli dostlar, kültür merkezimizde çalışmalar gece gündüz aralıksız devam ediyor, bir yandan da TESKİ Kapaklımızda altyapı çalışmalarını da yürütmektedir. Parklarımız yenileniyor ve bide ilçemizde yeni sosyal alanlar açmaya devam ediyoruz. Yine inşallah bir yada iki ay içinde belediyemizin sorumlu olduğu cadde ve sokaklarımızda sıcak asfalt çalışmalarına başlıyoruz. Modern yaya üst geçidinde ihalesi bitti ve en kısa zamanda temeli atılacak.
Altyapısı tamamlanmış olan sokaklarımızı ve caddelerimizi yenileceğiz. Bazı bölgelerimizde çöp konteynerlerımız eksik, arkadaşlarımız ihale çalışmalarını sürdürüyor. Tamamlandığı zaman bu sorunda ortadan kalkacak” açıklamasında bulundu.

“KAPAKLI HİZMETLERİ ALMAYA DEVAM EDECEK”

Törende konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Kapaklı’nın TESKİ’den de ciddi hizmetler aldığını kaydederek “ TESKİ’nin yatırımlarını da eklersek Kapaklı’nın 150 milyon liralık yatırım almış oluyor. Yeni kurulan bir büyükşehir belediyesi, yeni kurulan bir ilçe. Kapaklı elbette hizmet alması gereken bir yer. 150 milyonluk yatırım önemli bir yatırım. Bunlar yeterli mi, değil. Özellikle Kapaklı’nın devlet hizmetleri açısından da desteklenmesi gerekiyor. Biz yerel yönetim olarak Kapaklı’ya üzerimize düşen görevi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Kalan 311 günlük görev süremizde de Kapaklı bu hizmetleri almaya devam edecek” dedi.

“DERE ISLAHINI DSİ YAPAR”

Albayrak “ Dere ıslahları DSİ’nin görevleri içinde yer almaktadır. Bizim görevimiz ise kamulaştırma yapmak. Ancak bizim yerel yönetim anlayışımız onun yapması bunun yapması yerine en iyi şartlarda kim yapacaksa o yapsın düşüncesi ile bugün temel atma töreninde buradayız” dedi.

“İLK HARCI ATTILAR”

Karaağaç Mahallesinde yapılan çalışmalar hakkında da konuşan Albayrak “ Belde belediyeler kurulurken halka sordular. Halk evet dedi. Ama kaldırırken halka sormadılar. Bir kanun çıktı, Karaağaç bir gecede beldeden mahalle oldu. Ama uzun yıllardır ihmal edilen Karaağaç Mahallesi’nin içinden geçen kanalizasyon açıktan akıyordu. Bu insanlık ayıbı. TESKİ tarafından yapılan çalışmalarla bu sorun ortadan kaldırıldı. Karaağaç’ın tüm yolları yapıldı. Karaağaç artık beldeden ziyade bir kent görünümünü aldı. Karaağaç ve Kapaklı’ya tüm hizmetlerimiz helal olsun. Kapaklı önceki sosyal demokrat bir yöneticiye görev verdi. İnanıyorum ki Tekirdağ’ın tamamında yine 30 Mart 2019’da yapılacak seçimlerde halkımız bu hizmetleri değerlendirerek yine 12 belediyeyi sosyal demokrat yöneticilere vereceğine inancım tamdır. Yerel seçimlerden önce önümüzde 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri var. Türkiye’nin kader seçimlerinden bir tanesi. Kapaklı halkı ne yapacağını bilir, kime ne zaman tamam diyeceğini çok iyi bilir” dedi.

Albayrak’ın konuşmasının ardından protokol üyeleri İzmir marşı eşliğinde butona basarak ilk harcı attılar.
Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim