23 Ağustos 2021

2. Kazak Gölü Festivali Dolu Dolu Geçecek - 2021

  Kapaklı Belediyesi tarafından 2019 yılında ilki düzenlenen ve binlerce vatandaşın katıldığı Kazak Gölü Festivalinin ikincisi 28-29-30 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.


El sanatları sergisinden yazar söyleşilerine, animasyon gösterilerinden bisiklet ve koşu yarışlarına kadar birçok farklı etkinliğin gerçekleştirileceği 2. Kazak Gölü Festivalinde dans topluluğu Anadolu Ateşi ile ünlü şarkıcılar Ziynet Sali, Mustafa Ceceli, Güliz Ayla ve Ufuk Beydemir sahne alacak.


FESTİVAL COŞKUSU 3 GÜN SÜRECEK

3 gün sürecek 2. Kazak Gölü Festivali 28 Ağustos Cumartesi saat 10.00’da Bisiklet Yarışı ile başlayacak. Belediye önünden başlayacak bisiklet yarışı Kazak Gölü Mesire Alanı’nda sona erecek. Festival saat 13.00’da uçurtma şenliği ile devam edecek. Emek Sepeti görsel ve el sanatları sergileri ve uygulamalı sanat atölyelerinin olacağı festivalin ilk gününde yazar Ahmet Şerif İzgören saat 15.00’da okurlarıyla buluşacak.

YAZ SPOR OKULU ÖĞRENCİLERİNE SERTİFİKALARI VERİLECEK

Kapaklı İlçe Sahası’nda saat 18.00’da Kapaklı Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 4-16 yaş grubu öğrencilerin bedensel ve kültürel gelişimlerine katkıda bulunmak ve keyifli bir yaz geçirmelerine imkan sağlamak amacıyla 10 farklı branşta düzenlenen ücretsiz Yaz Spor Okullarına katılan öğrencilere katılım sertifikaları verilecek.


ANADOLU ATEŞİ DANS TOPLULUĞU VE DJ ÇAĞRI BAKİ SAHNE ALACAK

Saat 21.00’da Kapaklı İlçe Sahası’nda Anadolu Ateşi Dans Topluluğu gösterisi gerçekleştirilecek. Akabinde ise DJ Çağrı Baki sahne alacak.


İKİNCİ GÜN MUSTAFA CECELİ VE GÜLİZ AYLA KONSER VERECEK

İkinci gün programı kapsamında itfaiye temel eğitimi verilecek. Halk oyunları gösterilerinin sahneleneceği ikinci günde saat 15.00’da yazar Sinan Yağmur okurlarıyla buluşacak. Kapaklı Belediyesi tarafından düzenlenen Plaj Voleybolu finalinin yapılacağı festivalin ikinci gününde saat 16.00’dan itibaren ise çocuk oyun grupları ve animasyon gösterileri gerçekleştirilecek. Festival coşkusu saat 19.00’da Güliz Ayla ve ardından Mustafa Ceceli konserleri ile sürecek.


30 AĞUSTOS COŞKUSU ZİYNET SALİ KONSERİ İLE TAÇLANACAK

Dolu dolu geçecek festivalin üçüncü gününde gitar kursiyerleri performanslarını sergileyecek. Temel itfaiye eğitimi, halk oyunları, çocuk oyun grupları ve animasyon gösterilerinin devam edeceği festivalin son gününde saat 15.00’da yazar Mete Yarar söyleşide okurlarıyla bir araya gelecek.


30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla düzenlenecek Zafer Koşusu ise saat 17.30’da belediye önünden başlayarak Kazak Gölü’nde sona erecek. 2.Kazak Gölü Festivali saat 19.00’da Ufuk Beydemir konseriyle devam edecek ve 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu ünlü şarkıcı Ziynet Sali konseri ile taçlanacak.


kaynak

https://www.kapakli.bel.tr/guncel/haberler/2-kazak-golu-festivali-dolu-dolu-gececek

Önceki konu
sonraki konu

0 yorum:

Tüm Hakları www.kapakli.tv.tr sitesine aittir. İzinsiz alıntı yapılamaz kopyalanması suçtur.
2016-2019

Ana Sayfa | Kaynak Gösterme | Site Kullanımı | Sorumluluk | İletişim